Uporządkuj swoje dokumenty - etykiety samoprzylepne

18 kwietnia 2019 Sprzęt gamingowy


Każdy pracownik biura wie, jak wiele dokumentów przewija się przez jego ręce. Aby uniknąć bałaganu oraz zniszczenia papierów, trzyma się je w przezroczystych koszulkach wpiętych do segregatorów. To świetne rozwiązaniem dokumentów jest jednak tak dużo, że ilość segregatorów sukcesywnie się zwiększa, a na półce zaczyna panować chaos. Co zrobić, aby nad tym wszystkim zapanować? Tutaj z pomocą przychodzi niepozorny przedmiot, jakim są etykiety samoprzylepne. Czym one są i w jaki sposób się ich używa? Na co zwrócić uwagę kupując etykiety samoprzylepne?

Czym są etykiety samoprzylepne?

Etykiety samoprzylepne pozwalają na samodzielne wykonanie estetycznego i trwałego oznaczenia na segregatorze. Dzięki klejącej powierzchni i odpowiedniemu rozmiarowi, możliwe jest ich przyklejenie do grzbietu segregatora, dzięki czemu są widoczne, gdy stoi on na półce. Na etykietach samoprzylepnych można również drukować. To sprawia, że dokumenty są uporządkowane i odpowiednio posegregowane. Dzięki nim bez trudu szybko sprawdzisz, w którym segregatorze znajduje się to, czego szukasz. Jakie kwestie są najistotniejsze przy wyborze etykiet samoprzylepnych?

Rozmiar etykiet

Aby wybrać etykiety idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb, najpierw zwróć uwagę na ich rozmiar. Pamiętaj, że wymiary etykiet są podawane według kolejności szerokość, a później długość. Tak więc przykładowo 60×30, oznacza że szerokość wynosi 60 mm, a wysokość 30 mm. Rozmiar etykiety w dużej mierze zależy także od tego, jaką drukarką dysponujesz. Jeżeli więc chcesz wykorzystać większy rozmiar etykiety, musisz pamiętać, aby najpierw sprawdzić jaką maksymalną szerokość obsługuje twoja drukarka oraz jaką minimalną szerokość.

etykiety

Przeznaczenie do druku

Etykiet można używać podpisując je po prostu ręcznie. Jeżeli jednak planujesz je zadrukowywać, warto wziąć pod uwagę, w jaki sposób będziesz to robić i do tego dostosować materiał, z jakiego wycięto etykiety. Pamiętaj, że etykieta papierowa i foliowa pozwala wyłącznie na zadruk termotransferowy, który z jednej strony jest bardzo trwały, ale wymaga użycia kalki termotransferowej. Z kolei przy kolorowym wydruku wymagane jest użycie specjalnej drukarki kolorowych etykiet oraz przystosowanych do niej etykiet. Natomiast wydruk termiczny w drukarce kodów kreskowych możliwy jest jedynie na etykietach termicznych. Pamiętaj również, że etykiety dostosowane do zadruku w drukarkach kolorowych etykiet różnią się parametrami od tych zwykłych. Z kolei najbardziej popularne etykiety są przeznaczone do wszystkich typów drukarek atramentowych i laserowych.

Oszczędność i ekologia

Stosowanie etykiet samoprzylepnych już samo w sobie jest ekologiczne. Wystarczy wybrać etykiety, które z łatwością całkowicie zakrywają powierzchnię segregatora, dzięki czemu można używać go wielokrotnie, zamiast kupować za każdym razem nowy. Dodatkowo, na rynku dostępne są etykiety pochodzące z recyklingu, do których produkcji etykiet została użyta makulatura oraz znacznie mniejsza ilość energii i wody. Biorąc pod uwagę ilość etykiet, jakiej używa się w biurze, wybór etykiet pochodzących z recyklingu jest bardzo korzystny dla środowiska naturalnego.

Bogactwo kolorów

Standardowo etykiety samoprzylepne występują w kolorze białym. To pozwala na czytelny zadruk informacji. Kto jednak powiedział, że etykiety samoprzylepne mogą być tylko białe? Na rynku dostępne jest całe mnóstwo gam kolorystycznych, dzięki czemu oznaczone etykietami segregatory będą wyglądać estetycznie. Pamiętaj, że nawet tak niewielka rzecz jak ładnie prezentująca się etykieta, może umilić pracę biurową. Kolory mogą oczywiście również pomóc w dodatkowej klasyfikacji dokumentów i szybkim odnajdywaniu właściwego segregatora.

Gdzie kupić etykiety samoprzylepne?

Największy wybór etykiet samoprzylepnych znajdziesz w internetowych hurtowniach oferujących artykuły biurowe. Sklep Lobos ma w swojej ofercie szeroki wybór wysokiej jakości etykiet samoprzylepnych. Dzięki nim, bez trudu utrzymasz porządek wśród swoich segregatorów i zawsze będziesz wiedział, gdzie szukać potrzebnych dokumentów.

18 kwietnia 2019 Sprzęt gamingowy

0 Komentarze