Smartfony Xiaomi Pocophone - charakterystyka produktu

12 września 2019 Smartfony

Smartfony Xiaomi Pocophone cieszą się sporą popularnością. W tej chwili w sprzedaży są jeszcze wersje F1, ale coraz więcej mówi się też o modelu Pocophone F2, który prawdopodobnie jeszcze w roku 2019 pojawi się w sklepach. Czy te smartfony od Xiaomi są warte kupienia? Co warto wiedzieć o ich cechach charakterystycznych? Czym się odznaczają? Jakie mają wady i zalety? Wszystkie te informacje zainteresowani znajdą w naszym artykule!

Xiaomi Pocophone - charakterystyka

Xiaomi Pocophone F1 posiada nowoczesny design, który czyni z niego nieodłączny dodatek dla każdego współczesnego człowieka. Stonowane kolory sprawiają, że sprzęt będzie odpowiadał każdemu, a design sprawia również, iż produkt jest bardzo wygodny w użytkowaniu, poręczny. Najważniejszym elementem sprzętu jest oczywiście 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 845, wspierany przez znakomity układ graficzny - Adreno 630. Smartfon pracuje na systemie operacyjnym Android, co jest w zasadzie standardem. Dzięki temu łatwo go obsługiwać. To produkt dotykowy, o przekątnej ekranu wynoszącej 6,2 cala. Jest więc dość duży, by wszystko można było wygodnie zobaczyć, ale i na tyle mały, by można go było bez problemu używać. To bardzo wygodny w obsłudze sprzęt, który na pewno spodoba się wielu osobom. 

Xiaomi Pocophone - programy i funkcje

Smartfon Xiaomi Pocophone jest bardzo solidnym sprzętem, który przypadnie do gustu przede wszystkim tym osobom, które szukają sprzętu z solidnym aparatem. W tej chwili jest to naprawdę ważne, gdyż coraz częściej wyjeżdżamy na wakacje bez wielkich aparatów, zdjęcia wykonując własnym telefonem, kiedy tylko zechcemy. W świecie, w którym cały czas wymieniamy się zdjęciami, a nawet publikujemy je w przestrzeni internetowej, jest bardzo istotne, by móc korzystać z dobrej jakości aparatu we własnym smartfonie. Xiaomi Pocophone na pewno nikogo nie zawiedzie! Posiada wbudowany aparat cyfrowy 12 Mpix i przedni aparat 20 Mpix. Rozdzielczość głównego aparatu wynosi zaś 4032x3024. Jest to więc niewątpliwie sprzęt nadający się przede wszystkim do robienia selfie. Przysłona f/2.0 oraz technologia super pixel gwarantują wykonywanie doskonałych jakościowo zdjęć nawet wówczas, gdy warunki zewnętrzne nieco to utrudniają. Funkcja Al Face Beauty sama z siebie dopasowuje wszystkie parametry wykonywanej fotografii w taki sposób, żeby osiągnięty rezultat był możliwie jak najlepszy! 

Xiaomi Pocophone - zalety i wady

Smartfony Xiaomi Pocophone wyróżniają się rewolucyjnym systemem chłodzenia. To specjalny sposób chłodzenia cieczą, pozwalający osiągnąć transfer ciepła szybszy o 300% w porównaniu do innych urządzeń. Nawet przy maksymalnym obciążeniu smartfon pozostaje sprawny, co jest jego ogromną zaletą. Prócz znakomitego aparatu, wyróżnia się on także pojemną baterią (4000 mAh). Quick Charge 3.0 pozwala zaś na szybsze załadowanie się baterii, więc w razie potrzeby nie trzeba długo na to czekać. Czy model F1 posiada jakieś większe wady? Użytkownicy niewiele ich zgłaszają. Niektórzy narzekają, że smartfon nie obsługuje technologii NFC, jednak nie jest to jeszcze w tym momencie standard. Inni narzekają też na fizyczne przyciski, umieszczone z jednej strony obudowy, ale to, co dla jednych będzie wadą, inni uznają za zaletę - można szybciej dostać się do niektórych funkcji telefonu. 

Kup smartfon Xiaomi Pocophone F1 w sklepie Dragonist.pl

12 września 2019 Smartfony

0 Komentarze